Nr 1/2021: pierwszy numer nowej odsłony gazetki!

Rysowanie światłem
Jan Andryszczyk, Julek Chełstowski, Andrzej Nowakowski, Bruno Sobieszek, „STO”

Cześć!

Oddajemy w wasze ręce nowy numer gazetki “Post Paryska” ze świeżym składem redaktorskim i świeżą nutą bagietek. W pierwszym numerze roku szkolnego 2021/22 przedstawiamy Wam aktualności z życia naszej szkoły, to, co wydarzyło się od 1 września do dziś. Gabrysia, Greta i Bruno prezentują najważniejsze wydarzenia dla naszej społeczności. W dziale artystycznym publikujemy opowiadanie zatytułowane Chłopiec, który kradł żelki. A także eksperymenty fotograficzne uczestniczek i uczestników kółka fotograficznego. Przy tej okazji chcemy zachęcić wszystkie autorki i autorów, poetki i poetów, malarki i malarzy a także te osoby, które chciałby wyrazić swoje myśli i uczucia w dowolnej formie artystycznej do nadsyłania swoich dzieł za pośrednictwem naszego formularza kontaktowego.

W dziale  historia Julek Chełstowski pisze o uzbrojeniu wojska polskiego podczas Kampanii Wrześniowej. A w dziale Społeczno-Kulturalnym Jowita Borkowska pisze o historii święta Halloween, natomiast Kasia Bojarska,opiekunka naszej gazetki, pisze o wystawie “Jak robić  szkołę” i co to znaczy być w szkole. 

Julia Piwowarska wraz z Martyną Czykwin i Jowitą Borkowską przeprowadziły wywiad z Panem Łukaszem Wnukiem do nowej serii szkolnych wywiadów zatytułowanej “Mam Pytanko”. Martyna Czykwin zaciekawi nas swoją recenzją na temat książki “Błękitny Zamek” autorstwa Lucy Maud Montgomery, a Kasia Bojarska poleca różne ciekawe wydarzenia w Warszawie, na które może zechcecie się wybrać, albo o nich po prostu poczytać. Ola Majewska w dziale Ekologia ukaże nam prawdziwe oblicze przyszłości, opowie o zmianach klimatycznych i tworzeniu nowych przyjaznych dla środowiska nawyków. Natomiast Jowita Borkowska w dziale technologia opowie o tym, kim są albo byli wizjonerzy współczesnego świata, a także uświadomi nas, jak wyglądała ich droga do sukcesu. Zachęcamy do czytania naszej gazetki i czekamy na Wasze propozycje i teksty, obrazki, komiksy, zdjęcia. Stwórzmy razem coś naprawdę super!  Zapraszamy do lektury i z góry dziękujemy wszystkim naszym czytelniczkom i czytelnikom!

Spis treści

sztuka i literatura

Rysowanie światłem, prace uczestników fakultetu fotograficznego

historia i polityka

Julek Chełstowski, Kampania wrześniowa i uzbrojenie

społeczeństwo i kultura 

podróże

Greta Gulda, Bretania

„mam pytanko”

Julia Piwowarska, Jowita Borkowska i Martyna Czykwin, Mam pytanko do… Pana Łukasza, nauczyciela języka polskiego

recenzje

Kasia Bojarska, Propozycje

ekologia

Ola Majewska, Ekologia wokół nas

technologia